Wiele osób, które aspirują do pracy w Policji, zastanawia się, jak wygląda kurs podstawowy w Szkole Policji. Aby rozwiać te wątpliwości, Biuro Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji przy współpracy ze Szkołą Policji w Słupsku przygotowało 15-minutowy film, który rzuca światło na tę kwestię.

Kurs podstawowy to pierwszy krok w karierze każdego policjanta, rozpoczynający się zaraz po oficjalnym ślubowaniu i otrzymaniu legitymacji służbowej. Jest to intensywny okres nauki, w którym przyszli funkcjonariusze zdobywają wiedzę i umiejętności niezbędne do pracy w różnych pionach Policji. Szkolenie to obejmuje m.in. zapoznanie się z regulaminami musztry oraz codziennym życiem w hierarchicznej jednostce, co dla wielu jest pierwszym doświadczeniem z mundurem i bronią.

Film, mający na celu przybliżenie realiów kursu, prezentuje zarówno wykładowców, jak i kursantów Szkoły Policji w Słupsku. Zdjęcia do produkcji realizowano zarówno w dzień, jak i w nocy, korzystając z różnorodnych technik, w tym ujęć z drona. Ciekawostką jest, że użyty sprzęt został zakupiony ze środków unijnych. Całość pracy nad filmem nie zakłóciła normalnego funkcjonowania szkoły.

Twórcy filmu postawili na przystępną fabułę z humorem oraz dopasowaną ścieżkę dźwiękową, aby skutecznie dotrzeć do młodych osób zainteresowanych karierą w Policji. Dodatkowo, w ramach współpracy z Szkołą Policji w Słupsku, stworzono krótkie filmiki, tzw. shortsy, które będą dostępne na oficjalnych profilach polskiej Policji w mediach społecznościowych, takich jak YouTube, Instagram, Facebook i TikTok.

Cała inicjatywa ma na celu nie tylko przyciągnięcie uwagi przyszłych kandydatów na policjantów, ale również zainteresowanie tych, którzy kurs podstawowy mają już za sobą. Twórcy mają nadzieję, że ich produkcje spotkają się z pozytywnym przyjęciem wśród szerokiego grona odbiorców.

Źródło: https://mielec.policja.gov.pl/

Archiwum: styczeń 2024